Dopalacze są groźne jak muchomory

dziecko uzależnione od dopalaczyWśród dopalaczy, które są bardzo groźne znajdują się alkaloidy a więc środki, które są również w śmiertelnych muchomorach. Jeśli zażywamy taki preparat tak naprawdę przyjmujemy na siebie wyrok śmierci. Ratunek w większości przypadków jest już za późny. Takie środki mogą mieć charakter syntetycznie uzyskanych. Działają podobnie jak najbardziej popularne narkotyki. Takie elementy dopalaczy jak BZP oraz TFMPP mają charakter podobny do amfetaminy oraz metamfetaminy. Natomiast JWH działa jak marihuana. Do szczególnie niebezpiecznych zaliczyć trzeba mefedron, który działa tak jak efedryna i kokaina. Wchłania się bardzo szybko do organizmu i powoduje rosnącą temperaturę. Za tym idzie przegrzanie organizmu, mózgu oraz serca.

Tak naprawdę jednak wszystkie dopalacze stanowią zagrodzenie dla zdrowia i mogą przynosić wiele różnych objawów. Ich lista będzie długa, gdyż nie ma takiego narządu, na który nie działają degenerująco. Szkodliwość jest różna i zależy od wielu elementów. Przede wszystkim od tego w jakim wieku jest osoba zażywająca, jaki ma tryb życia ile waży czy przy jakich okolicznościach bierze taki środek, czy dodatkowo są inne środki, leki, może alkohol. najmniej groźne objawy to bóle głowy, mięśni, bóle w klatce, problemy z pracą serca, bezsenność, kłopoty z koncentracją, nerwowość czy stany lękowe. Poważniejsze przypadki mogą się wiązać z zawałami serca, udarami, problemami z agresją a dalej nawet samobójstwem. U niektórych pojawia się niewydolność wątroby oraz nerek a także stany takie jak śpiączka. Niebezpieczne będą dla osób, które mają przewlekłe choroby, szczególnie takie, które wiążą się z osłabionym organizmem. Dla dzieci i młodzieży, która nadal jest jeszcze w wieku rozwojowym.

Są pewne objawy, które mogą świadczyć o tym, że zostały zażyte dopalacze. Przede wszystkim takie elementy jak oczopląs, szczękościsk, wymioty, problemy z zaburzeniem widzenia i słyszenia, lęki, wyższe ciśnienie oraz bardzo silny ból głowy. Gdy zażyliśmy dopalacze i czujemy się źle powinniśmy wykonać takie kroki:

objawy po zażyciu dopalaczy- picie wody mineralnej

- schowanie opakowania od dopalacza i udanie się do lekarza, który zdecyduje jakie działania trzeba podjąć by minimalizować skutki

- nie powinno się wtedy kierować samochodem

- nie powinno się brać innych leków, gdyż nie wiadomo co się stanie, gdy wejdą w reakcję z danym środkiem

- najważniejsze to jednak szybkie znalezienie lekarza, gdyż istotna może być w takim przypadku każda chwila. Chodzi o to, by jak najszybciej rozpocząć odtruwanie organizmu.

Powiązane wpisy