Rodzaje uzależnień

są często paraliżujące. Łatwo jest się uzależnić i w końcu przejąć kontrolę nad całym życiem. Dla przyjaciela lub członka rodziny obserwowanie kogoś, kto zmaga się z uzależnieniem, może być trudne. Wiele osób, które nie zmagają się z uzależnieniem, nie jest w stanie zrozumieć, jak naprawdę pochłaniające może być uzależnienie. Uzależnienia często prowadzą do wyobcowania innych i mogą zakończyć małżeństwa i inne związki. Kiedy zmagasz się z uzależnieniem, ważne jest, abyś poszukał profesjonalnej pomocy w jego przezwyciężeniu. Członkowie rodziny i bliscy przyjaciele również mogą potrzebować pomocy, aby dowiedzieć się, jak naprawić rozdźwięki w związku, które powoduje uzależnienie. Rozpoznawanie oznak i symptomów Nauczenie się rozpoznawania oznak i symptomów uzależnienia jest bardzo ważne. Możesz to zrobić zarówno u siebie, jak i u innych. Osoby uzależnione często stają się skryte. Przestają spędzać czas z innymi ludźmi. Wzorce snu mogą się zmieniać, a uzależnieni mogą mieć trudności z usiedzeniem w miejscu lub skupieniem się na projektach czy relacjach. Możesz zauważyć nagłą zmianę wagi. Dodatkowo, możesz zauważyć, że zmieniają się przyjaciele. Cała uwaga osoby uzależnionej zmieni się, aby dostosować się do uzależnienia. Osoba taka może również czuć się źle i doświadczać innych objawów.

Uzależnienie może mieć wpływ na finanse, a dana osoba może skupić się na szukaniu sposobów na zdobycie pieniędzy. Jest to objaw w uzależnieniach od hazardu, narkotyków i zakupów. Dwie kategorie uzależnień Kiedy ludzie myślą o uzależnieniach, zazwyczaj myślą o uzależnieniach od narkotyków lub alkoholizmie. Istnieje jednak wiele różnych uzależnień, które wykraczają poza uzależnienia od substancji. Każde z tych uzależnień może być tak samo niszczące jak uzależnienie od narkotyków i może być tak samo trudne do zatrzymania dla danej osoby. Uzależnienia są podzielone na dwie szerokie kategorie: uzależnienie od substancji i uzależnienie behawioralne. Uzależnienie od substancji jest wtedy, gdy jesteś uzależniony od substancji, takich jak alkohol lub narkotyki. Uzależnienia behawioralne polegają na kompulsywnych zachowaniach, które przejmują kontrolę nad czyimś życiem.

Uzależnienia te mogą obejmować hazard, objadanie się, uzależnienia seksualne, uzależnienie od gier wideo i uzależnienie od zakupów. Większość z tych zachowań jest częścią codziennego życia, ale kiedy wchodzą one w drogę twojemu życiu, jest to tylko jeden znak, że masz do czynienia z uzależnieniem. Oznaki i symptomy uzależnienia: Proces uzależnienia i zachowania uzależniające Objawy i oznaki uzależnienia Znaki ostrzegawcze uzależnienia Uzależnienie w okresie dojrzewania Rodzaje uzależnień Rodzaje uzależnień Uzależnienie od gier komputerowych Uzależnienie od komputera

Powiązane wpisy