Uratuj swoją karierę i życie podczas odwyku

Prowadzisz podwójne życie. Chodzisz do pracy, masz rodzinę i przyjaciół. Ale druga strona jest ciemniejsza. Pijesz lub zażywasz narkotyki, aby przetrwać dzień. Nawet w środku dnia pracy przemycasz się, żeby się odstresować. Nie jesteś jednak sam. Wielu profesjonalistów zmaga się z alkoholizmem i uzależnieniem. Sondaże pokazują, że 60 procent dorosłych Amerykanów zna kogoś, kto był pod wpływem alkoholu lub narkotyków w pracy. Nawet nadużywanie narkotyków wśród pracowników służby zdrowia staje się powszechne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś wie, że Ty też.

Możesz myśleć, że masz wszystko pod kontrolą i że picie i zażywanie narkotyków nie ma wpływu na twoją wydajność w pracy; pomyśl jeszcze raz. Patrząc z szerszej perspektywy, Twoja firma cierpi z powodu Twojej zmniejszonej wydajności, błędów popełnianych w pracy i częstych nieobecności. Jeśli firma traci tyle pieniędzy na Ciebie, są szanse, że stracisz pracę, jeśli szybko nie uzyskasz pomocy.

Pamiętaj, że większość pracodawców zapewnia ubezpieczenie zdrowotne dla swoich pracowników. Ubezpieczenie zdrowotne będzie płacić za odwyk narkotykowy w większości przypadków. Więc dlaczego nie pójść na odwyk, gdy jeszcze masz pracę, zamiast próbować zapłacić za odwyk będąc bezrobotnym?

Ten artykuł odpowie na następujące pytania:

  • Czy stracę pracę, jeśli pójdę na odwyk?
  • Czy moja praca zostanie utrzymana podczas leczenia?
  • Jak zapłacę rachunki i wydatki na życie, jeśli pójdę na odwyk?
  • Co to jest FMLA i jak to działa w moim przypadku?

Odpowiedzi na Twoje pytania i obawy

Rozumiemy, że masz obawy i strach przed pójściem na odwyk narkotykowy. Ale ryzykujesz utratę wszystkiego - łącznie z pracą - jeśli nie poszukasz pomocy dla swojego problemu z alkoholem lub narkotykami. Nie pozwól, aby strach stanął na drodze do wyzdrowienia. Poniższe pytania są powszechne blokady stojące na drodze do leczenia i sukcesu; pozwól nam dać Ci spokój.

Czy mogę stracić pracę, jeśli mój szef wie, że jestem alkoholikiem lub narkomanem i potrzebuję leczenia?

Jest to poważny problem dla wielu profesjonalistów w tym samym położeniu. Ustawa Americans with Disabilities Act (ADA) chroni pracowników przed dyskryminacją z powodu niepełnosprawności. W ramach tej ustawy, to definiuje, co kwalifikuje się jako niepełnosprawność. Ludzie, którzy zmagają się z chorobą alkoholizmu są uważane za niepełnosprawne w ramach tego prawa.

W tym miejscu zaczyna się robić technicznie: Jeśli twoje wyniki w pracy spadły z powodu picia, pracodawca ma prawo cię zwolnić, jeśli tylko jest w stanie udowodnić, że twoje wyniki były słabe. Jeśli zdecydujesz się pójść na odwyk alkoholowy zanim pracodawca podejmie jakiekolwiek działania dyscyplinarne, nie możesz zostać zwolniony za wcześniejsze błędy lub słabe wyniki w pracy.

Osoby aktywnie zażywające nielegalne narkotyki nie są chronione przez ADA. Ustawa chroni natomiast osoby, które uczęszczały na program odwykowy i nie zażywają narkotyków lub zażywały je w przeszłości, ale są w trakcie odwyku. Twój pracodawca ma prawo przetestować Cię na obecność narkotyków. Więc to jest w Twoim własnym interesie, aby szukać pomocy w odwyku narkotykowym tak szybko, jak to możliwe.

Czy moja praca zostanie wstrzymana na czas leczenia?

Ustawa ADA zapewnia ochronę alkoholikom i osobom uzależnionym, które zdecydowały się na odwyk narkotykowy i alkoholowy. Twój pracodawca jest zobowiązany do wprowadzenia odpowiednich udogodnień, takich jak zmiana harmonogramu pracy, abyś mógł uczestniczyć w spotkaniach AA/NA, lub zezwolenie na wzięcie urlopu w celu odbycia odwyku alkoholowego lub narkotykowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Family and Medical Leave Act (FMLA) może ochronić cię przed utratą pracy podczas leczenia.

Czy moja kariera lub umiejętności nie ucierpią, jeśli wyjdę z "gry"?

Możesz myśleć, że twoje umiejętności zmniejszą się podczas nieobecności w pracy. W rzeczywistości kariera i umiejętności ulegają poprawie, kiedy idziesz na odwyk. Kiedy idziesz do centrum leczenia, zaczynasz leczenie od detoksu. Twoje ciało oczyszcza się z toksyn pochodzących z alkoholu i narkotyków, a stan zdrowia i funkcje poznawcze poprawiają się, dzięki czemu stajesz się bystrzejszy.

Kiedy kończysz odwyk, pracujesz nad swoimi problemami z uzależnieniem i innymi problemami psychicznymi, które prawdopodobnie pochłonęły większość twoich myśli i energii. Zajęcie się tymi problemami oczyszcza twój umysł i sprawia, że stajesz się lepszym pracownikiem. Przekonasz się, że twoja produktywność wzrośnie, jak również twoja chęć do cięższej i dłuższej pracy.

Jak będę płacić za rachunki i koszty utrzymania, jeśli pójdę na odwyk?

Odwyk alkoholowy i narkotykowy jest dużym dodatkowym wydatkiem, oprócz rachunków i ogólnych kosztów życia. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możesz nadal otrzymywać dochody podczas pobytu na odwyku. Wykorzystanie naliczonego czasu urlopu pozwoli Ci na otrzymanie wypłaty podczas pobytu na leczeniu. Jeśli twój pracodawca oferuje krótko- lub długoterminowe zwolnienie z pracy, możesz z niego skorzystać podczas pobytu na odwyku.

Odwyk jest cenną inwestycją, która zmieni twoje życie. Jeśli nie zdecydujesz się na leczenie, twoje wyniki w pracy będą się pogarszać i pracodawca może cię zwolnić.

Co to jest FMLA i jak to działa w moim przypadku?

Family and Medical Leave Act (FMLA) pozwala uprawnionym pracownikom na wzięcie bezpłatnego urlopu przy jednoczesnej ochronie ich miejsc pracy. Przysługuje Ci 12 tygodni urlopu medycznego w okresie 12 miesięcy. Jeśli zdecydujesz się wejść do stacjonarnego programu odwykowego, prawo FMLA chroni Cię przed rozwiązaniem umowy.

Jak mogę uzyskać zatwierdzenie FMLA i krótkoterminowej niezdolności do pracy podczas pobytu na odwyku?

Jeśli zdecydujesz, że musisz iść na odwyk narkotykowy i alkoholowy, zadzwoń do Recovery Connection i wypełnij swoją bezpłatną ocenę kliniczną. Następnie zweryfikujemy Twoje ubezpieczenie i zakwalifikujemy Cię do leczenia w jednym z wiodących ośrodków odwykowych w kraju. Wyjaśniamy wszystkie ubezpieczenia i wszelkie udziały własne, które musisz spełnić. Gdy wszystko jest już ustalone, organizujemy podróż do i z ośrodka odwykowego. Po przyjeździe na odwyk, lekarz skontaktuje się z Twoim pracodawcą i wyjaśni, że bierzesz urlop FMLA. Twój pracodawca nie będzie wiedział, że jesteś na odwyku alkoholowym i narkotykowym, a jedynie, że przebywasz w szpitalu z prywatnych powodów medycznych. Jeśli masz krótkoterminowe ubezpieczenie od niepełnosprawności, będziesz zakwalifikowany i będziesz mógł zacząć otrzymywać wynagrodzenie.

Recovery Connection zawsze zaleca udanie się na odwyk alkoholowy i narkotykowy zanim sprawy pogorszą się w pracy i stracisz swoją pracę i ubezpieczenie zdrowotne. Przyznając, że masz problem, a następnie podejmując decyzję, aby przejść do odwyku jest pierwszym i najtrudniejszym krokiem do odzyskania od uzależnienia. To wymaga odwagi, aby przyznać, że potrzebujesz pomocy. Recovery Connection jest tutaj dla Ciebie, gdy zdecydujesz się zrobić ten pierwszy krok. Zadzwoń do Recovery Connection 24/7 pod numer 866.812.8231.

Czy moja reputacja nie ucierpi, ponieważ zdecyduję się na odwyk alkoholowy i narkotykowy?

Jeśli zdecydujesz się powiedzieć swoim współpracownikom, może się wydawać, że ludzie będą myśleć źle o tobie lub traktować cię inaczej. Ale są szanse, że twoi współpracownicy będą cię bardziej cenić. Decydując się na odwyk alkoholowy lub narkotykowy, dajesz swoim współpracownikom spokój. Twoja decyzja o podjęciu leczenia pokazuje, że rozpoznajesz swój problem alkoholowy i narkotykowy jako przeszkodę w pracy. Możesz nawet zauważyć, że dzięki tej decyzji jesteś bardziej szanowany.

Jeśli uważasz, że współpracownicy traktują Cię inaczej lub plotkują, możesz zwrócić się do przedstawiciela działu kadr. Jednak pamiętaj, że kiedy pójdziesz na leczenie, zyskasz więcej pewności siebie i wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości. Nie zwracaj uwagi na negatywne nastawienie i wykorzystaj je jako paliwo do osiągnięcia swoich celów zawodowych. Nie pozwól, aby czcza gadanina lub niewiedza innych osób stanęły na drodze do Twojego dobrego samopoczucia i sukcesu.

Jeśli zdecydujesz się nie mówić swoim współpracownikom, to jest to Twoja decyzja. Jednak bycie szczerym wobec siebie i życie w zgodzie z samym sobą jest jedną z najważniejszych zmian, jakie musisz wprowadzić w procesie zdrowienia. W 12 krokach nauczysz się, że tylko życie w całkowitej uczciwości wynagrodzi ci całkowite wyzdrowienie z uzależnienia.

Powiązane wpisy